Przewodnik po finansowej i emocjonalnej pomocy dla samotnych rodziców

Rodzicielstwo jest przyjemną i niesamowitą podróżą i jest jednym z tych, które są pełne dumy i radości. Jednak szybko może okazać się pełna frustracji i złości i może sprawić, że będziesz się zastanawiać, dlaczego podjąłeś ten śmiały i odważny krok. Jest to szczególnie prawdziwe dla samotnych rodziców, którzy mają jeden dochód i kilka bieżących długów.

Zostanie samotnym rodzicem wymaga szczególnego rodzaju odwagi. Chociaż przyjaciele i członkowie rodziny mogą pomóc ci w miarę swoich możliwości, nie będziesz miał oddanego partnera, na którym mógłbyś polegać, dzielić się i omawiać swoje finansowe i inne poważne obowiązki, takie jak uzyskanie ubezpieczenia na życie bez egzaminu medycznego.

Planowany samotny rodzic wygrywa

Cóż, nie jest to ponure zawsze pod warunkiem, że jesteś nieco skrupulatny, strategiczny i zaplanowany w swoim życiu, a zwłaszcza ze swoimi finansami. Krótko mówiąc musisz się dobrze przygotować do podjęcia samotnego rodzicielstwa.

- Musisz być skupiony, abyś mógł upewnić się, że zarówno ty, jak i twoje dzieci są zdrowe i że jesteś dobrze ustawiony, aby sprostać wyzwaniom, które pojawią się w twoim przyszłym życiu.

- Jeśli jesteś w biznesie, będziesz miał dodatkową odpowiedzialność, aby upewnić się, że nie bierze finansowego uderzenia, gdy robisz ustalenia dla codziennej opieki nad dziećmi.

- Będzie kilka zmian, które przyniesie samotne rodzicielstwo, a których trudno się spodziewać. Będziesz musiał być niezwykle i zawsze finansowo sumienny.

- Jest tak wiele obaw i dużo pieniędzy będzie wymagane, aby iść do przodu.

- Będziesz musiał ważyć plusy i minusy każdego kroku i decyzji finansowych, które podejmujesz w dół drogi.

- Będziesz musiał dokonać ustaleń dotyczących oszczędzania na fundusz awaryjny, jak również na emeryturę w prawo od wieku dwudziestu lat.

- Będziesz musiał maksymalnie wykorzystać swoje składki rocznie i jednocześnie utrzymać dług hipoteczny na niskim poziomie.

Twoim ostatecznym celem powinno być spłacenie każdego długu, który bierzesz i to zbyt na czas i stąd wymagane jest, aby utrzymać go tak niskie, jak to możliwe i wymagane. Powinieneś być wysoko postawiony samotny rodzic i wystarczająco inteligentny, aby być rygorystycznym w celu zabezpieczenia przyszłości swojego dziecka.

Kluczowe kwestie do zapewnienia

Istnieje kilka kluczowych kwestii, które należy rozważyć i zapewnić, jeśli chcesz zabezpieczyć przyszłość i odnieść sukces w swoich finansach i zarządzaniu długiem. Są to:

- Utworzenie funduszu na studia: Będziesz musiał oszczędzać pieniądze na edukację college'ową swojego dziecka już od narodzin i upewnić się, że każdego roku dokonujesz jakiegoś znaczącego wkładu na ten cel. Idealnie, powinien to być pierwszy czek, który powinieneś napisać za każdym razem.

- Wykonaj sprytny ruch: Musisz być wystarczająco sprytny, aby zacząć lepiej najwcześniej. Jako samotny rodzic pieniądze będą ciasne, ponieważ jesteś jedynym zarabiającym członkiem. Dlatego też, nawet jeśli dokonasz bardzo małego wkładu do planu 529, będzie to mądry ruch i dobra praktyka. Zdziwisz się, że w ramach rozważań dotyczących pomocy finansowej, uczelnie często sprawdzają, czy rodzina dziecka podjęła jakikolwiek wysiłek, by zaoszczędzić na szkołę.

- Spójrz na ubezpieczenie od niepełnosprawności: Zamiast szukać zasiłków i dotacji tylko na edukację dziecka i zaglądać do https://www.nationaldebtreliefprograms.com i innych lepiej być przygotowanym na nagłe wypadki, opiekę nad dzieckiem i na swoje długi również. Spójrz na wszystkie rodzaje ubezpieczeń i pokrycia przed zakupem lub modernizacji. Ubezpieczenie od niepełnosprawności to coś, co jest niezbędne dla samotnego rodzica lub każdej osoby pracującej na własny rachunek. Warto również zwrócić uwagę na ubezpieczenie na życie bez badań lekarskich.

- Uwzględnij niezbędne wydatki: Musisz wziąć pod uwagę wszystkie niezbędne wydatki, takie jak istniejąca hipoteka, ubezpieczenie zdrowotne, opieka nad dziećmi i koszty codziennego życia, abyś mógł zdecydować o wysokości pokrycia. Należy wiedzieć, że większość przewoźników ubezpieczy tylko 60% naszego dochodu.

- Pokrycie wszelkich niepewności: Kolejnym sprytnym posunięciem jest pokrycie wszystkich niepewności jako najlepsza pierwsza linia obrony. Stwórz fundusz awaryjny, który pokryje wszystkie wydatki przez co najmniej sześć miesięcy. Dzieci z przewlekłymi chorobami mogą być bardziej narażone na nagłe zatrzymanie akcji serca. Jeśli tak jest, chcesz uzyskać certyfikat BLS (Basic Life Support Certification), w tym szkolenie z zakresu resuscytacji,

- wyznaczyć opiekuna: Nie przyjmuj za pewnik faktu, że jesteś sam i dlatego nie ma potrzeby nazywania opiekuna. W przypadku par można założyć, że jedno z nich będzie się opiekować dzieckiem, jeśli coś stanie się jednemu z nich, ale nie ma takiej wolności dla samotnego rodzica. Dlatego też należy wypełnić testament, dokumenty dotyczące opiekuna prawnego i zaufania, a nawet spotkać się z prawnikiem zajmującym się nieruchomościami w celu bezproblemowego przejścia własności domu, jeśli cię tam nie będzie.

- Pełnomocnictwo: Oprócz nazwania opiekuna, również zrobić pełnomocnictwo, aby położyć swoje życzenia dla wsparcia życia, medycznych nagłych wypadków i wiele więcej.

- Kup ubezpieczenie na życie: To pozwoli zobaczyć Twoje dziecko przez dojrzałość i dalej. Przy zakupie ubezpieczenia należy wziąć pod uwagę roczny dochód, zaległe długi i przyszłe fundusze na studia, aby można było określić dokładną kwotę ubezpieczenia na życie bez egzaminu medycznego.

- Wydatki uzupełniające: Będziesz musiał również obliczyć wszystkie wydatki uzupełniające i uwzględnić lekcje muzyki i zajęcia sportowe, aby Twój plan nie tylko pokrył wydatki na studia, ale także pomógł Ci wprowadzić dziecko w dorosłość w najbardziej pewny i bezpieczny sposób. Dokonuj inwestycji, które są opłacalne w dłuższej perspektywie, a nie w krótkim okresie czasu.

- Dbaj o zdrowie: Będziesz musiał pozostać zdrowy przez cały czas, aby wspierać swoje dziecko. Najistotniejszą częścią bycia samotnym rodzicem jest wyobrażenie sobie "co by było gdyby", a to wcale nie jest łatwe zadanie. Musisz zrobić wszystko, co możesz, aby nie pozostawić dziecka bezbronnym, zwłaszcza gdy nie będzie Cię w pobliżu. Ważne jest przede wszystkim, abyś był zdrowy fizycznie i zrównoważony psychicznie, abyś mógł cieszyć się dobrymi chwilami z dzieckiem.

Stwórz swój plan, biorąc pod uwagę tylko swoje dziecko, a twoje wpadnie na miejsce. Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą dla samotnego rodzica jest miłość.

Autor

Wiesław Zapolski