Najpiękniejsze miejsca na narty dla rodzin w Szwajcarii

Zima jest prawdopodobnie jedną z najlepszych pór roku, ponieważ wszystko wygląda piękniej. Zima może być doskonałą okazją do podróżowania po całym świecie do nowych zimowych miejsc. Europa jest jednym z najlepszych wyborów, jeśli chcesz spędzić trochę czasu z rodziną, ponieważ istnieją kraje na każdą kieszeń i potrzeby.

Ponadto, jeśli kochasz jazdę na nartach, zima musi być twoją ulubioną porą roku, ponieważ oferuje idealne warunki pogodowe do szusowania po stokach. Tak więc, jeśli tej zimy myślisz o zorganizowaniu wyjazdu na narty z rodziną, musisz poszukać miejsc, które oferują możliwości dla każdego poziomu narciarza, a także zajęcia dla dzieci.

To twój znak, aby zarezerwować przerwę na narty w cudownym miejscu. Oczywiście Szwajcaria jest jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych miejsc do jazdy na nartach, a także ma wiele niesamowitych ośrodków narciarskich, które są idealne dla rodzin, takich jak Twoja.

Przeczytaj poniżej i odkryjmy najbardziej fantastyczne, przyjazne rodzinom najlepsze ośrodki narciarskie w Szwajcarii.

1. Zermatt

Pierwszym i najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w Szwajcarii jest Zermatt. Miejsce to znajduje się w wyższym punkcie Alp, a wysokość wynosi od 2500 do 3900 metrów. Co sprawia, że to miejsce jest tak wyjątkowe? Niesamowity widok na górę Matterhorn za miastem sprawia, że całe doświadczenie jest jeszcze bardziej wyjątkowe dla odwiedzających, którzy cenią sobie naturalne piękno. Jeśli chodzi o możliwości narciarskie, istnieją liczne stoki i szerokie strefy, a także możliwości poza trasami odpowiednie dla każdego poziomu narciarskiego, od nowicjuszy po żądnych przygód profesjonalistów. Istnieje również wiele atrakcji apres-ski, z których można korzystać w głównym mieście, takich jak doskonałe restauracje, sklepy i bary.

2. St. Moritz

Co więcej, innym bardzo pięknym miejscem, które powinieneś odwiedzić w Szwajcarii na przerwę na narty, jest St. Moritz. Kurort ten stał się tak popularny kilkadziesiąt lat temu, kiedy dwukrotnie gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ale nie martw się, to nie znaczy, że St. Moritz jest odpowiednie tylko dla olimpijczyków, ale jest to również świetne miejsce dla średniozaawansowanych i początkujących. Co więcej, centrum miasta jest bardzo urokliwym miejscem, które oferuje luksusowe wibracje i jest dość drogie. Jeśli jesteś zainteresowany odwiedzeniem tego miejsca tej zimy, z przyjaciółmi lub rodziną, możesz zajrzeć do Erna Low, aby znaleźć najbardziej dogodną opcję zakwaterowania zgodnie z Twoimi potrzebami i budżetem.

3. Verbier

Wreszcie, jeśli jesteś profesjonalnym narciarzem, który potrzebuje miejsca, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami i stać się jeszcze lepszym, Verbier jest właściwym miejscem dla Ciebie. Wokół ośrodka znajduje się wiele dużych tras do jazdy na nartach długodystansowych, a jednocześnie zasłużenie zdobył tytuł jednego z najlepszych na świecie ośrodków do jazdy poza trasami. Warto wspomnieć, że pół dekady temu Verbier został uznany za najlepszy ośrodek narciarski w Szwajcarii. Oczywiście warto wspomnieć, że Verbier oferuje odwiedzającym wiele niesamowitych opcji apres-ski, takich jak przyjemne restauracje, bary, sklepy i spa, aby zrelaksować się po całodziennej jeździe na nartach.

Autor

Artur Poręba