Zabytki, które warto zobaczyć na Kapitolu Stanu Teksas

Chociaż zaskakująco duża liczba osób myli Dallas lub Houston jako stolicę stanu Teksas: to Austin! To artystyczne miasto znane z długiej historii i fantastycznych browarów rzemieślniczych jest gorącym miejscem do odwiedzenia podczas każdej podróży. Jeśli wybierasz się do miasta i nie jesteś pewien co robić po przyjeździe, oto najważniejsze atrakcje, które warto zobaczyć będąc tutaj.

Park stanowy McKinney Falls

Gdzie to jest: dziesięć minut poza miastem.

Ile to jest: 6 dolarów za dzień za osobę.

Visitor Rating: 4,7 gwiazdek na 5 gwiazdek.

Ten park jest bliski świętowania swojej pięćdziesiątej rocznicy i ma wiele do świętowania! Piękna, nietknięta przy roda sąsiaduje z informacjami na temat historii tego obszaru i dzikich zwierząt, które można zobaczyć podczas pobytu tutaj. Koszt wizyty jest niski, tylko sześć dolarów za osobę za dzień, i to jest więcej niż warte. Więc jeśli jesteś w Austin i potrzebujesz miejsca do ucieczki lub powiewu świeżego powietrza, nie przegap tego parku.

Blanton Museum of Art

Gdzie to jest: w samym sercu Austin.

Ile to jest: 12 dolarów za osobę dorosłą.

Visitor Rating: 4,6 gwiazdek na 5 gwiazdek.

Jeśli historia nie jest twoim ulubionym tematem i chcesz zniknąć w sztuce, jest to miejsce, w którym możesz to zrobić. Muzeum Blanton jest domem dla ponad 180 000 dzieł, obracających się przez wyświetlanie i obracanych w kolejnych miesiącach lub latach. Jest to świetny przystanek dla każdego, kto chce poczuć się zainspirowany. Chociaż cena biletu jest stosunkowo niska jak na muzeum, oferuje bezpłatne wizyty w każdy pierwszy wtorek miesiąca dla studentów.

Muzeum Historii Stanu Bullock Texas

Gdzie to jest: w centrum Austin.

Ile to jest: 15 dolarów za osobę dorosłą.

Visitor Rating: 4,7 gwiazdek na 5 gwiazdek.

Teksas ma długą i burzliwą przeszłość, której niektóre części są źródłem wstydu dla stanu, podczas gdy inne są postrzegane jako dumne. To muzeum nie unika pokazywania obu stron i zapewnia, że rozumiemy, jak daleko zaszedł ten stan i kraj. Dowiesz się czegoś nowego za każdym razem, gdy odwiedzisz, dlatego wiele osób inspiruje się, aby zacząć szukać w Austin apartamenty po zaledwie ich pierwszej wizycie. To muzeum stale się rozwija i ewoluuje i pracuje, aby nadążyć za czasami, gdy stan zmienia się dalej.

Budynek Kapitolu Teksasu

Gdzie to jest: serce Austin.

Ile to jest: $15.

Visitor Rating: 4,3 gwiazdki na 5 gwiazdek.

Zaprojektowany w 1881 roku, ten wspaniały budynek kapitolu ma sztukę, historię i politykę zawinięte pod jednym kopułowym dachem. Ci, którzy odwiedzają ten budynek mówią, że w wolniejszych godzinach można się w nim poczuć jak w katedrze, ale w bardziej ruchliwych godzinach jest bardzo prawdopodobne, że natkniesz się na ustawodawców stanowych i innych specjalistów, którzy utrzymują stan w ruchu. Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia!

Austin to coś więcej niż grill i piwa rzemieślnicze! Poznaj niesamowitych mieszkańców, fantastyczne widoki i głęboką historię: a zakochasz się w tym mieście w mgnieniu oka.


Autor

Mateusz Molek