7 niezbędnych rzeczy dla każdej kobiety, które powinna mieć w swoim bagażu podręcznym

Jeśli często podróżujesz, znasz problem spędzania godzin na długim locie, nie wyglądając ani nie czując się najlepiej do czasu wylądowania. A jeśli jesteś taki jak ja i chcesz zacząć działać zaraz po przylocie, nie chcesz, aby cokolwiek stanęło na drodze do realizacji Twojego planu podróży. Dzięki tym siedmiu niezbędnym rzeczom, nie będziesz musiał poświęcać czasu, zdrowia ani urody podczas podróży.

1. Krem nawilżający

Podróżowanie samolotem może być ożywczym i ekscytującym doświadczeniem. Po pierwsze, jesteś dziesiątki tysięcy stóp wysoko w powietrzu z widokiem na świat z lotu ptaka wszystko do siebie. Ponadto, oznacza to obiecujące przygody w nowym miejscu lub komfort domu. Podsumowując, latanie samolotem jest całkiem fajnym doświadczeniem, ale to, co nie jest tak idealne, to spustoszenie, jakie czyni na Twoim ciele.

Wielogodzinna podróż w metalowej tubie z przetworzonym powietrzem nie tylko pogłębia jet lag, ale także wysusza skórę, przez co po przylocie czujesz się matowo i ponuro. Aby to zwalczyć, upewnij się, że dodasz krem nawilżający do górnej części swojej listy pakowania - tylko nie pakuj go do torby rejestrowanej!

Wzmocniona formuła, taka jak balsam CBD, może zapewnić długotrwałe korzyści nawilżające, a dodatkowo uspokoić nerwy, jeśli odczuwasz niepokój przed lotem. Jeśli często latasz, możesz zdecydować się na produkty w rozmiarze podróżnym lub po prostu kupić kilka butelek podróżnych do wielokrotnego napełniania, aby spakować się zgodnie z przepisami TSA.

2. Balsam do ust

Dlaczego wydaje się, że kiedy desperacko potrzebujesz szminki, nie ma jej w zasięgu wzroku? A latanie wysoko nad chmurami jest ostatnim miejscem, w którym chcesz szukać balsamu do ust.

3. Butelka na wodę wielokrotnego użytku

Mówiąc o nawodnieniu, upewnij się, że pijesz dużo wody podczas podróży. Pozostanie nawodnionym jest ważne dla twojego ogólnego zdrowia, ale jest również kluczem do zwalczania jet lag. Dlatego uważam, że butelka na wodę wielokrotnego użytku to absolutna konieczność. Jeśli podróżujesz za granicę, może być ci trudniej znaleźć darmowe fontanny z wodą, gdy jesteś na zewnątrz, ale oszczędzanie na kosztach na lotnisku jest tego warte. Plus, większość restauracji i kawiarni da ci dolewkę, jeśli poprosisz!

4. Podstawy urody

Podczas gdy nie musisz być w pełni gotowa na lot, dobrze jest mieć na sobie warstwę podstawową, nawet gdy jesteś 30 000 stóp w powietrzu. Spakuj kilka miniaturowych wersji swoich ulubionych produktów podstawowych, takich jak:

 • Krem nawilżający z barwnikiem

 • Tusz do rzęs

 • Żel do brwi

 • Tinta do ust

 • Mini peeling chemiczny

 • Rozświetlacz

 • Mgiełka do twarzy

 • Maska do oczu

 • Filtr przeciwsłoneczny (siedzenia przy oknie też liczą się jako ekspozycja na słońce!)

I nie zapomnij o chusteczkach do demakijażu i dezodorancie, będziesz zadowolony, że masz je po zakończeniu długiej podróży!

5. Zdrowe przekąski

Podczas gdy te komplementy słone przekąski są zawsze oh-so-tempting, mogą one nie być robi nic dobrego. Wybierając bardziej odżywcze, świeże pokarmy, gdy tylko jest to możliwe, z pewnością poczujesz się energiczny i gotowy do działania po wylądowaniu.

Oto kilka z naszych ulubionych zdrowych alternatyw, które warto wybrać do bagażu podręcznego:

 • Świeże owoce (jabłka są doskonałym pretendentem do przetrwania podróży)

 • Orzechy (migdały, nerkowce i pistacje są pyszne i pożywne)

 • Suszone owoce

 • Popcorn

6. Suplementy

Podczas gdy jedzenie dostarcza wielu potrzebnych nam witamin i minerałów, czasami brakuje nam tych niezbędnych podczas podróży. Aby uzupełnić braki, spakuj kilka suplementów na czas podróży. Oto kilka pomocnych opcji:

 • Melatonina pomoże Ci uzyskać piękny odpoczynek w długie dni podróży.

 • Witamina C wzmocni Twój układ odpornościowy.

 • Probiotyki utrzymują Twój układ trawienny w ryzach.

 • Multiwitaminy to proste, nieskomplikowane rozwiązanie, które zapewni Ci dostarczenie potrzebnych składników odżywczych.

7. Zmiana ubrań

Nie ma nic lepszego niż wysiadanie z samolotu i czyszczenie się ze zmianą ubrań - zwłaszcza jeśli masz wiele lotów łączonych! Szybka zmiana stroju sprawi, że poczujesz się jak świeższa i bardziej modna wersja siebie.

Bonus: Żel przeciwbólowy
W większości przypadków podróżowanie wiąże się z chodzeniem na duże odległości, więc przygotuj się na ból stóp pod koniec dnia. Nie musisz jednak znosić bólu. Podczas podróży zabierz ze sobą żel łagodzący ból, aby ukoić obolałe stopy i mięśnie po zwiedzaniu, ponieważ odpoczynek nie zawsze wystarcza, aby pozbyć się bólu."

Bez względu na to, gdzie zabierze Cię Twoja następna podróż, te wskazówki zapewnią, że dotrzesz na miejsce wyglądając i czując się najlepiej. Czy pominęliśmy jakieś Twoje obowiązkowe przedmioty związane z pięknem i dobrym samopoczuciem? Daj nam znać swoje najlepsze wskazówki w sekcji komentarzy.

Autor

Artur Poręba