Sick And Tired Of Undertaking How To Apply Bronzer And Blush The Correct Way? Przeczytaj to.

Niezależnie od tego, czy szukasz miękkiego konturu twarzy lub dodać subtelny blask, bronzer i rumieniec może pomóc osiągnąć wynik, że szukasz. Używając bronzera i różu możesz skupić uwagę na policzkach, nosie lub całej twarzy.

Wskazówka: Jeżeli chcesz uzyskać blask od wewnątrz, matowy bronzer będzie Twoim ulubionym bronzerem. Po nałożeniu bronzera, będziesz chciała dodać odrobinę blasku na policzki i łuk kupidyna, aby uzyskać perfekcyjny efekt Sunkissed.

Bronzer i róż do policzków mogą być stosowane osobno lub razem, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Krok 1: Gruntowanie skóry

Podkład tworzy idealnie gładką bazę, tak jakbyś pracowała nad płótnem jak artysta. Pominięcie tego kroku nie pozwoli Ci uzyskać pożądanego efektu końcowego. Jest to obowiązkowy krok, jeśli chcesz osiągnąć perfekcyjny rezultat. Po prostu dodaj kilka kropli podkładu do palców i delikatnie masuj je razem, aby rozgrzać produkt przed nałożeniem go na twarz i szyję.

Krok 2: Nałóż podkład

Po nałożeniu podkładu, nadszedł czas na podkład bazowy. Używając pędzla do podkładu lub wilgotnej gąbki kosmetycznej, delikatnie nałóż pierwszą warstwę podkładu, zaczynając od środka twarzy i delikatnie rozcierając na zewnątrz. Zacznij od małej ilości, a następnie rozprowadź ją w górę, aby nie wyglądać na przesadzoną. Nie pozwól, aby podkład spłynął na twarz, po prostu go rozcieraj i pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Jeśli masz ciemne kręgi lub skazy, dodaj kilka kropli korektora, aby je wyrównać zamiast większej ilości podkładu.

Krok 3: Użyj pudru, aby utrwalić makijaż

Nie nakładaj bronzera, dopóki podkład nie zastygnie. Spowoduje to zbrylenie się podkładu i da ci nierówne wykończenie. Nałóż na twarz lekki puder rozświetlający, który utrzyma podkład na miejscu i sprawi, że będziesz mogła łatwo i gładko nałożyć bronzer.

Krok 4: Nałóż bronzer

Sposób nakładania pudru lub kremowego różu do policzków i bronzera zależy od tego, jakiego rodzaju pudru używasz. Jeśli jest to puder, po prostu użyj miękkiego pędzla do aplikacji. Miękkie włosie lub płaski pędzel ułatwią aplikację na skórę. Nakładaj go w formacji "3" od skroni, pod kośćmi policzkowymi i na całej linii szczęki. Użyj pędzla, aby rozproszyć pigment i delikatnie przeciągnij go po czole.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej wyrzeźbiony wygląd, możesz użyć skośnego pędzla i nałożyć go wzdłuż nosa i linii szczęki. Rozetrzyj go w małych kółkach, aby uniknąć wszelkich linii. Pamiętaj, aby lekko nałożyć bronzer na dekolt, tak aby szyja i twarz pasowały do siebie.

Jeżeli wolisz coś delikatniejszego, możesz użyć kremowego bronzera. Nałóż go po prostu opuszkami palców, wykonując delikatną linię od czubka ucha do zewnętrznego kącika ust. Rozmieszaj go delikatnie, aby rozmyć krawędzie, tak aby nie było widać wyraźnej linii. Pamiętaj, aby dodać rozświetlacz na krawędziach i wysokich punktach, które chcesz podkreślić.

Krok 5: Nałóż róż do policzków

Używając pudru lub kremowego różu do policzków, możesz teraz nadać swojej twarzy kolor. Jeśli chodzi o rumieniec, pamiętaj, że wszystko zależy od preferencji. Pudry zazwyczaj utrzymują się na twarzy nieco dłużej. Puszyste pędzle pomagają dobrze go rozprowadzić. Róż kremowy daje bardziej rosochate wykończenie.

Stożkowate pędzle do różu również pomogą rozproszyć kolor. Róż nakładaj w kształcie litery "X" od jabłka na policzkach w kierunku kości policzkowych. Zacznij od samej krawędzi aplikacji bronzera. Uśmiechnij się lekko i wyśrodkuj róż.

Autor

Artur Poręba