Jak wybrać najlepsze oprawki do okularów

Wybór właściwych ramek jest ważne, jeśli chcesz, aby Twoje okulary pasowały do Twojego stylu życia i osobowości. Chociaż optometrysta może znaleźć idealne dopasowanie dla Ciebie, możesz nie kochać ramek. Zanim pójdziesz na zakupy, powinieneś rozważyć następujące kwestie:

Określ praktyczność

Jak często będziesz je nosić?

To, jak często będziesz nosić swoje okulary, ma wpływ na różne aspekty oprawek. Jeśli nie będziesz nosić ich codziennie, nie powinieneś wydawać na nie dużo. Jeśli jednak będziesz nosić okulary codziennie, powinieneś wydać więcej na trwałe oprawki. Możesz również chcieć zainwestować w lekką parę okularów, ponieważ są one bardziej praktyczne.

Jak ładnie mają wyglądać?

Nie powinieneś rezygnować ze stylu na rzecz praktyczności i ceny. Jeśli będziesz używać swoich okularów w środowiskach społecznych i zawodowych, które wymagają stylowych oprawek, powinieneś potraktować styl poważnie. Chociaż zwykłe okulary kosztują mniej, modne będą lepiej podkreślać Twoją twarz i styl.

Styl życia

Niektóre z Twoich codziennych czynności mogą wymagać oprawek o specjalnych właściwościach. Bliskość maszyn i wody będzie miała wpływ na wybór oprawek. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, powinieneś pomyśleć o zakupie oprawek odpornych na zarysowania i złamania. Co więcej, powinieneś kupić oprawki z gwarancją, ponieważ darmowe lub zniżkowe naprawy są niezbędne dla osób, które noszą okulary codziennie.

Podkreśl swoje cechy

Przyjrzyj się swojemu kształtowi twarzy

Wybór najlepszych oprawek dla Twojego kształtu twarzy jest ważny. Powinieneś dowiedzieć się, czy Twoja twarz ma kształt diamentu, jest okrągła, owalna, w kształcie serca, kwadratowa czy podłużna. Kiedy już znasz swój kształt twarzy, powinieneś wybrać oprawki, które podkreślą Twoje najlepsze cechy. Jest to szczególnie ważne przy zakupie okularów online na stronach takich jak np. Świat soczewek.

Spójrz na swój odcień skóry

Musisz Dowiedz się, czy Twoja skóra ma ciepłą czy chłodną tonację.. Wystarczy przytrzymać kawałek białego papieru obok twarzy i jeśli Twoja twarz wydaje się brązowa lub żółtawa, to Twój odcień skóry jest ciepły. Jeśli jednak zobaczysz niebieskawy lub różowawy odcień, wtedy Twoja skóra ma chłodny ton. Osoby o ciepłym odcieniu skóry powinny wybierać ciemnozielone, żółwie i brązowe oprawki, natomiast osoby o chłodnym odcieniu skóry powinny wybierać jasne kolory.

Rozważ kolor włosów

Podobnie jak skóra, kolor włosów ma dwa odcienie. Ciepłe kolory włosów to złoty blond, szary i brązowo-czarny. Z drugiej strony, chłodne kolory włosów to truskawkowy blond i biały. W tym przypadku należy stosować te same zasady dotyczące odcienia skóry.

Zamawianie ramek online

Rozważ cechy, wagę, rozmiar i materiały

Ponieważ Twój optometrysta nie będzie w pobliżu, musisz zwrócić uwagę na specyfikację okularów. Ponieważ nie możesz przymierzyć okularów online, będziesz musiał użyć okularów, które już posiadasz, aby porównać specyfikacje.

Zapoznaj się z polityką sklepu

Musisz mieć możliwość zwrotu okularów, jeśli nie pasują. Musisz również rozważyć, jak zwrot okularów wpłynie na ogólny koszt wysyłki. Rozważ zamówienie u sprzedawcy, który oferuje ubezpieczenie, gwarancję, a także gwarancję konserwacji.

Poznaj swoje wymiary

Musisz kupić oprawki, które będą pasować do Twojej twarzy. Z tego powodu należy upewnić się, że okulary mają odpowiedni rozmiar dla Twojej twarzy. Musisz zmierzyć szerokość swojego oka, aby określić szerokość soczewek. Twoje pomiary świątyni i mostka również pomogą Ci wybrać idealną parę.

Wniosek

Powyższe wskazówki pomogą Ci wybrać odpowiednią ramkę do okularów. Jeśli nadal nie możesz się zdecydować, powinieneś poprosić o pomoc przyjaciela, który nosi okulary.

Autor

Mateusz Molek