Znani pszczelarze

Witajcie pszczoły! Prawdopodobnie wiecie, że Pa Harper jest naszym pszczelarzem-rezydentem i będziemy otrzymywać wiele aktualizacji na temat uli Just Bee w miesiącach wiosennych i letnich. Ale w tym tygodniu przedstawiamy kilka znanych osób, które zajmują się hodowlą pszczół! Od rock n' rolla, przez Biały Dom, po nagradzanych aktorów - wszyscy mają słabość do pomagania naszym małym, wściekłym przyjaciołom. Pszczelarstwo może wymagać trochę wysiłku, ale Pa Harper zapewnia, że jest tego w 100% warte. Bez dalszych ceregieli, oto trzech legendarnych hodowców pszczół, których być może nigdy byście nie zgadli...

  1. Morgan Freeman

Ten facet - cóż, co możemy powiedzieć? Morgan Freeman jest prawdziwym królem Hollywood i jednym z naszych ulubionych aktorów w The Just Bee Hive. Ale czy wiedzieliście, że Morgan Freeman jest również pszczelarzem?!

Zaniepokojony przetrwaniem dzikich pszczół, Freeman zdecydował, że on też chce coś zmienić. Oczywiście Freeman nie poprzestał na jednym czy dwóch ulach. O nie, Morgan rozpoczął pszczelarstwo w 2014 roku, sprowadzając 26 uli z Arkansas. Zadbał również o to, aby zasadzić na swojej posesji całą masę roślin przyjaznych pszczołom. W rzeczywistości, przekształcił swoje pasmo Missisipi w jedno gigantyczne sanktuarium dla dzikich kwiatów i pszczół. Co za legenda!

  1. Flea - Red Hot Chilli Peppers

Więc co te dwa zdjęcia mają wspólnego?

Oba przedstawiają Flea (no jasne!) i na obu zdjęciach robi on coś, co kocha. Jest w swoim żywiole. Basista Red Hot Chilli Peppers jest nie tylko fanem rock n' rolla, ale także właścicielem trzech uli w swoim domu w L.A. - to aż 200,000 pszczół latem! Flea jest znany jako ekolog i podobnie jak wielu innych, jest zaniepokojony niebezpiecznie malejącą liczbą pszczół miodnych. Chcąc pomóc, Flea postanowił założyć własną pasiekę o nazwie "Flea's Bee's". Mówi się, że ta legenda muzyki opanowała hodowlę pszczół w ciągu zaledwie kilku miesięcy! Kurczę, gdybyśmy tylko wszyscy mogli zrobić to samo!

Michelle Obama

Kto by przypuszczał, że Michelle Obama, była pierwsza dama, ma słabość do pszczół? To właśnie dzięki Michelle Biały Dom zainstalował swoje pierwsze ule na terenie Białego Domu w 2009 roku. Michelle była kluczową postacią w orkiestracji Białego Domu, który przestawił się na produkcję ekologiczną i zachęcał do uprawy domowych produktów. Dzięki temu zdała sobie sprawę, że pszczoły to konieczność!

Przyznajemy, że Michelle sama nie zajmuje się pszczołami, ale wspaniały przyjaciel i były stolarz Białego Domu, Charlie Brandts, jest Pierwszym Pszczelarzem w Białym Domu i wykonuje świetną robotę. W rzeczywistości, pojedynczy ul na South Lawn produkuje 225 ton miodu rocznie!

Dlaczego te ule radzą sobie tak dobrze? Ponieważ jest on otoczony przez tak wiele wspaniałych kwiatów na terenie Białego Domu.

Bill Turnbull

Bill jest znany większości z Was jako były gospodarz śniadaniowych wiadomości BBC. Stał się trochę brytyjską instytucją jako facet, który codziennie mówił nam dzień dobry z typowym dla siebie przyjaznym uśmiechem. Cóż, w 2016 roku przeszedł na emeryturę - a jaki był powód jego odejścia? Cóż, aby spędzać więcej czasu ze swoimi pszczołami, oczywiście!

Bill hoduje pszczoły od lat i jest ambasadorem Brytyjskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy (BBKA), a nawet napisał książkę pod tytułem "Wyznania złego pszczelarza"! ...Dosłownie właśnie zamówiliśmy ją na Amazonie! Nice one Bill, będziemy tęsknić za tobą w telewizji, ale świetnie słyszeć, że dajesz swoim pszczołom dodatkową uwagę :-)

Mamy nadzieję, że jesteś trochę zainspirowany przez BEEautiful różnorodność pszczelarzy obecnie robi swoje. Czy znasz innych pszczelarzy celebrytów? A może sami jesteście pszczelarzami? Celebryta czy nie (!) chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Wyślij nam swoje zdjęcia na adres thehive@justbeedrinks.co.uk lub oznacz @justbeedrinks na portalu społecznościowym, aby dać nam znać, jak radzą sobie Twoje ule.

Keep buzzing!

Blogerka Bee x

Autor

Mateusz Molek