Podróżowanie z dziećmi: marzenie, rzeczywistość i najważniejsze wskazówki

W miarę zbliżania się świąt i przygotowywania się do Bożego Narodzenia, wiele osób przygotowuje się również do wyjazdu z rodziną lub marzy o przyszłorocznej wycieczce. Rodzinne wakacje mogą być najlepszym czasem; wolne od rutyny i ograniczeń życia codziennego, masz spędzać czas z ludźmi, których najbardziej kochasz, śmiać się, relaksować i uczyć się razem.

Ale to nie jest wszystko słońce, śmiech i doskonałość 24/7. Bez względu na to, jak bardzo my rodzice się staramy, nieuniknione są łzy, tantry i chmury deszczowe. I to może być trudne do zniesienia; jako rodzice chcemy, aby nasze ciężko zarobione i długo oczekiwane wakacje były idealną sielanką, o której marzyliśmy, może to być frustrujące, gdy wszystko nie jest idealne. Znasz to uczucie? Nie jesteś sam.

Większość z nas spędziła smutne, sfrustrowane, wściekłe chwile na wakacjach sycząc przez zaciśnięte zęby "to ma być zabawa. Będziesz cieszyć się tym."

Dotarcie tam - marzenie

Po miesiącach przygotowań, oszczędzania i marzeń oraz kilku szaleńczych dniach pakowania jesteś wreszcie w drodze! Marzymy o wesołej rodzinie, która przybywa na lotnisko w odpowiednim czasie, aby cieszyć się relaksującą Krwawą Mary na lotnisku, a następnie kilka godzin na oglądanie filmu w samolocie.

Rzeczywistość
Nie możesz znaleźć paszportów.

Wskazówka
Idealnym prezentem świątecznym dla rodziny podróżującej jest organizer podróży. Bilety, plan podróży, dane ubezpieczeniowe, wizy, paszporty - wszystko to można przechowywać w jednym bezpiecznym miejscu, unikając niepotrzebnego stresu i opóźnień.

Rzeczywistość
Przyjeżdżasz na lotnisko w samą porę, nie znalazłszy miejsca do zaparkowania.

Wskazówka
Masz dwa wyjścia. Znaleźć parking poza terenem lotniska i odebrać go; jest ich mnóstwo i oszczędzają wszelkich kłopotów związanych z próbami zaparkowania i mogą być również tańsze. Możesz też zdecydować się na genialny wakacyjny hack, polegający na wynajęciu samochodu, aby dostać się na lotnisko i wynająć inny, aby dostać się do domu. To działa taniej niż parking, pick up i drop off do terminalu są zwykle zawarte w dziennej stawki wynajmu, a nie musisz się martwić o parkowanie. Proste.

Rzeczywistość
W końcu udaje Ci się przejść przez ochronę, a dzieci zaczepiają Cię o wszystko, co widzą. Ponieważ nikt nie może opuścić żadnego lotniska bez wydania 6,99 funtów na jednego Toblerone.

Wskazówka
Upewnij się, że sortujesz bagaż wszystkich osób i oddzielasz płyny i inne ograniczone przedmioty, aby usprawnić ochronę. Daj dzieciom pieniądze na wakacje - Ty decydujesz. Kiedy proszą o Toblerone lub gigantyczne m & m wypełnione m & m, pozwól im, pod warunkiem, że używają własnych pieniędzy. To naprawdę szokujące, o ile bardziej wymagające są dzieci, gdy to ich gotówka jest wydawana.

The Reality
Wchodzisz na pokład samolotu zestresowany i oszołomiony, spędzasz kolejne godziny mediując i dając swoje miłe jedzenie samolotowe dzieciom, przed przybyciem wyczerpany i bardziej niż trochę zestresowany.

Wskazówka
Chodzi o planowanie i zarządzanie oczekiwaniami. Zdecyduj przed wejściem na pokład - w rzeczywistości, zanim jeszcze wyjdziesz z domu - kto będzie siedział obok kogo, aby uniknąć kłótni o miejsce przy oknie / "Chcę siedzieć obok mamy". Następnie porozmawiaj o jedzeniu. Jeśli jedzenie jest wliczone w lot, poświęć trochę czasu, aby spojrzeć na recenzje jedzenia dla dorosłych i dzieci, i zamów konkretne posiłki dla dzieci, jeśli możesz. Jeśli twoje dzieci nie lubią jedzenia w samolocie lub jedzenie nie jest serwowane, spakuj kanapki i przekąski. Przynieś również pustą butelkę na wodę, aby napełnić ją w samolocie lub gdy przejdziesz przez ochronę.

Wakacje - marzenie

Niekończące się, leniwe poranki, budzenie się późno i delektowanie się pysznym śniadaniem przed wyruszeniem na zwiedzanie i sprawdzanie rynków. Rozkoszna sjesta przed przebraniem się na kolację, podczas której, wypoczęty i zrelaksowany, będziesz jadł owoce morza i popijał sangrię przy zachodzącym słońcu.

Rzeczywistość
Wczoraj wieczorem przesadziłeś z winem, a dzieci budzą się o 6. Nie zostawią cię. Leave you. Samego.

Wskazówka
Spakuj wakacyjne atrakcje: gry planszowe, książki, kolorowanki i długopisy. Zostaw odpowiednio nieodpowiednie wakacyjne przekąski, aby mogły się nimi zajadać, kiedy ty będziesz spał - to nie jest na zawsze, to jest na tydzień (a może dwa) - pozwól im jeść cukier na śniadanie, powiedz im, że pod żadnym pozorem nie mogą cię obudzić przed 8 i ciesz się zasłużonym leżeniem.

Rzeczywistość
Gdy ciągniesz rodzinę po targu, witają cię westchnienia i żądania świątecznych gadżetów.

Wskazówka
Powiedz im, żeby kupili to za swoje wakacyjne pieniądze (chyba że już je wydali na gigantyczne m & m, w którym to przypadku przypomnij im, że mają już swoje pieniądze - trudno).

The Reality
Musisz iść na obiad do angielskiego baru. Znowu. Bo jedyne co zjedzą Twoje dzieci to makaron z pesto lub frytki.

The Tip
Jeśli twoje dziecko ma skłonność do wybrednego jedzenia i jest coś, co zawsze jest zwycięzcą (pesto lub inny rodzaj sosu do makaronu, na przykład), przynieś trochę ze sobą. Przynieś dziesięć słoików. Schowaj je w torebce i kiedy pójdziesz do tej uroczej restauracji z owocami morza, poproś o zwykły makaron, do którego możesz dodać sos. To jest tanie, oni to jedzą, ty możesz jeść gdzie chcesz.

Kluczową rzeczą do zapamiętania jest to, że życie nie jest idealne. Twoje wakacje nie będą idealne w każdym momencie, ale miejmy nadzieję, że będzie więcej dobrych momentów niż niezbyt dobrych, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest relaks i pójście z prądem. Bon voyage!

Autor

Wiesław Zapolski