Ekstremalny niezbędnik na wycieczkę na plażę tego lata

Dzięki popularności zrównoważonego życia, istnieje wiele modnych opcji dla osób, które są zarówno świadome stylu, jak i ekologii. Po wyjściu z zamknięcia, wielu z nas nie może się doczekać przyjemnej wycieczki na plażę z przyjaciółmi lub rodziną, a nie ma lepszego momentu, aby wyglądać i czuć się jak najlepiej - bez szkody dla naszej planety.

Oto kilka niezbędnych i zrównoważonych przedmiotów, które warto zabrać na plażę tego lata.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to podstawa letniego stylu. Chronią Twoje oczy przed promieniami słonecznymi i zapewniają Ci komfort i relaks przez cały dzień. Z stylami zmieniającymi się tak często, może być kuszące, aby kupić w nowej pary każdego roku, ale aby być najbardziej zrównoważony lepiej jest inwestować w wysokiej jakości ekologicznej marki zamiast. Na przykład, istnieje kilka pięknych marek, które produkują wspaniałe modne okulary przeciwsłoneczne z trwałego bambusa, a nie z plastiku.

Klapki

Kolejny klasyczny ulubieniec plażowiczów, japonki, są idealnym obuwiem podczas pobytu na plaży. Łatwe do usunięcia z piasku po dniu spędzonym na słońcu i często wodoodporne japonki są obowiązkowym elementem każdej wycieczki na plażę.

Możesz kupić tanie, plastikowe japonki w dużych supermarketach i sklepach, ale rzadko kiedy są one etyczne lub trwałe, co oznacza, że mogą przyczynić się do znacznej ilości plastikowych odpadów zanieczyszczających plaże na całym świecie każdego roku. Zamiast tego możesz rozważyć japonki wykonane z materiałów zrównoważonych lub wykorzystujących przetworzone odpady plastikowe.

Strój plażowy

Odpowiednia odzież jest kluczowa dla wycieczki na plażę. Oprócz strojów kąpielowych wolnych od plastiku, możesz rozważyć inne etycznie pozyskiwane materiały, z których będziesz korzystać podczas plażowania. Warto poszukać marek, które oferują wysokiej jakości, trwałe ubrania, które będą Ci służyć przez wiele kolejnych lat.

Aby przekonać się o wspaniałym stylu i szerokiej gamie opcji odzieżowych, które możesz znaleźć w sklepie z artykułami ekologicznymi, sprawdź Luella Fashion. Z ubraniami wykonanymi etycznie z najwyższej jakości materiałów, Luella jest doskonałym przykładem zrównoważonej mody.

Torba Tote Bag

Torba totesowa jest idealna do przenoszenia wszystkich twoich rzeczy na plażę, jak również przekąsek i napojów na cały dzień. Istnieje kilka fantastycznych opcji dla toreb, które łączą solidne, ekologiczne materiały z najnowszym stylem. Każdy rodzaj torby wielokrotnego użytku jest znacznie lepszy dla środowiska niż produkt jednorazowy, choć zawsze lepiej wybrać zrównoważone materiały, które będą dobrze przetwarzane pod koniec ich życia.

Krem do opalania

Niektóre filtry przeciwsłoneczne zawierają składniki, które są szkodliwe dla delikatnych ekosystemów oceanu, takich jak rafy. Na szczęście możesz znaleźć wiele skutecznych alternatyw, które nie zawierają żadnych szkodliwych składników, dzięki czemu możesz bez wyrzutów sumienia zanurzyć się w oceanie.

Ręcznik plażowy

Ręczniki, podobnie jak inne materiały, często wyrzucają drobne włókna podczas użytkowania. Oznacza to, że możesz zostawiać na plaży odpady plastikowe, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Zamiast tego można rozważyć zainwestowanie w ręczniki plażowe wykonane z miękkich, wygodnych i trwałych materiałów, takich jak bawełna, len lub konopie. Istnieją również firmy, które produkują ręczniki z przetworzonych tworzyw sztucznych.

Autor

Artur Poręba