Najlepsze miejsca do znalezienia najlepszej czekolady w Belgii

Belgia słynie z okazałych pałaców, katedr i muzeów. Ale kiedy przyjeżdżasz do tego europejskiego kraju, lepiej spróbuj jego czekoladek. Sklepy z czekoladą można znaleźć w całym kraju, ale jest kilka, które się wyróżniają. Te sklepy oferują najlepszą czekoladę w Belgii.

Więc, kiedy tylko masz okazję, odwiedź te miejsca i ciesz się najlepszymi czekoladami. W tym artykule dowiesz się o najlepszych miejscach, w których można znaleźć wysokiej jakości czekoladę w Belgii.

Co jest wyjątkowego w belgijskiej czekoladzie?

Belgia ma bogatą tradycję wytwarzania czekolady. Od surowej czekolady, przez mleczną, aż po trufle - znajdziesz tu wszystko, co wyróżnia się na tle innych.

Pod względem smaku belgijska czekolada jest bardziej maślana i średnio gorzka niż czekolady z innych krajów. Nie są też nadmiernie słodkie. Ciemna czekolada będzie charakteryzować się ziemistym smakiem bez kwaskowatości.

Powodem, dla którego belgijska czekolada jest sławna jest to, że jest pocieszająca. Kakao pochodzi z Afryki Zachodniej. Belgijskie firmy czekoladowe założyły swoje gospodarstwa i sprowadzają wysokiej jakości kakao do przetwarzania w swoim kraju.

Kiedy jesteś w Belgii, możesz znaleźć te czekolady w wielu miejscach, gdzie doświadczeni czekoladnicy dają swój pomysłowy smak. Ale te polecane poniżej oferują to, co najlepsze. Wygospodaruj więc trochę czasu ze swojej wycieczki, aby spróbować tych przysmaków.

Wittamer

Jeśli jesteś w Brukseli, stolicy Belgii, to nie możesz sobie pozwolić na przegapienie Wittamer. W sklepie zawsze znajdziesz duży tłum czekający w kolejce po pyszną czekoladę.

Czekolady są tak dobre, że mają swoją bazę fanów wewnątrz belgijskiego pałacu królewskiego. Dostarczają czekolady na każde pałacowe przyjęcie.

Spróbuj trufli wypełnionych szampanem, wśród innych opcji.

Neuhaus Chocolatates

Neuhaus Belgian Chocolatier jest jednym z najstarszych i renomowanych sklepów z czekoladą w Belgii. To właśnie oni w 1915 roku wprowadzili słynny wzór prostokątnego pudełka na czekoladę. Neuhaus wynalazł również pudełka Ballotin, które zostały stworzone specjalnie do przechowywania delikatnych pralin.

Podobnie jak Wittamer, Neuhaus jest posiadaczem gwarancji królewskiej. Warto więc odwiedzić Neuhaus, będąc w Brukseli.

Pierre Marcolini

Pierre Marcolini znajduje się w miejscu, w którym są rzędy i rzędy lad z czekoladą. A jednak się wyróżnia. Świadczy to o jakości czekolady, którą oferuje Pierre.

Firma pozyskuje rzadkie ziarna kakao do produkcji wysokiej jakości czekolad. Czekoladki te są sprzedawane w klasie Premier. Spróbuj wszystkich różnych smaków i kup kilka dla swoich przyjaciół w domu.

Nawet jeśli produkty należą do klasy premium, Pierre Marcolini przekazał swoje nadwyżki czekolady szpitalom w Brukseli, Paryżu i Londynie.

Chocolatier Mary

Inny słynny sklep z czekoladą w Brukseli (i również posiadający gwarancję królewską), Artisan Chocolatier Mary, po raz pierwszy otwarty w 1919 roku.

Możesz odwiedzić oryginalną pracownię przy Rue Royale, aby dostać w swoje ręce praliny i ręcznie zwijane trufle.

Frederic Blondeel

Znany w Belgii jako jeden z najbardziej innowacyjnych czekoladników ostatnich czasów, Frederic Blondeel tworzy swoje produkty od podstaw.

Od prażenia ziaren kakao w sklepie do pakowania, dostaniesz jedne z najlepszych wersji trufli i pralin. W całej Brukseli znajdują się trzy sklepy.

Bruksela jest pełna czekolad i niezależnych sklepów. Możesz znaleźć najlepszą czekoladę w Belgii przy odrobinie badań. Zapytaj miejscowych, a oni poprowadzą Cię do najlepszych w mieście.

Autor

Artur Poręba