Czy jest sens w suplementach diety dla kobiecego piękna i zdrowia?

Jeśli mówimy o witaminach, aminokwasach, minerałach dla włosów i skóry, to bez wątpienia są to działające rzeczy. Żelazo, witamina D, cynk, witaminy z grupy B, primaboliki naprawdę przyczyniają się do siły i zdrowia włosów i skóry, pomagają zmniejszyć tempo wypadania włosów. Co więcej, bardzo często różne zabiegi, maski, okłady i inne zabiegi kosmetyczne mają zerowy efekt, ponieważ jest to spowodowane brakiem równowagi witamin, mikroelementów i tak dalej.

Skóra i włosy są odzwierciedleniem stanu organizmu, który potrzebuje witamin, pierwiastków śladowych i minerałów. Niestety, nie da się po prostu uzyskać tego, czego potrzebujesz z pożywienia - zła ekologia, produkty niskiej jakości i tak dalej. Dlatego suplementy mogą rozwiązać problemy z uzupełnianiem pierwiastków śladowych, bez których organizmowi trudno jest sobie poradzić. Tak więc - tak, suplementy mogą pomóc, ale tylko wtedy, gdy są wysokiej jakości i dobrane przez lekarza specjalistę.

Warto wypróbować witaminy w sprayu. Stosowanie sprayów doustnych pozwala na dostarczenie witamin takich jak B12 bezpośrednio do jamy ustnej, aby przeniknęły do silnie unaczynionej tkanki wyściełającej błonę śluzową.

Jak znacząco można zmienić stan skóry i włosów za pomocą suplementów diety?

Mogą to być bardzo poważne zmiany, ale tylko pod jednym ważnym warunkiem - jeśli lek został wybrany specjalnie dla Ciebie. Jeśli na początku przeszedłeś badanie krwi i ujawniono niedobory / nadwyżki niektórych witamin, makro- i mikroelementów oraz aminokwasów, a na tej podstawie certyfikowany lekarz przepisał ci suplementy diety w określonej dawce i przy określonym schemacie, który obejmuje regularny nadzór medyczny, to tak, zobaczysz efekt. Włosy będą rosły szybciej, staną się grubsze, przestaną wypadać, skóra się poprawi, pojawi się koloryt. Oczywiście, jeśli było to spowodowane właśnie niedoborem witamin, makro- i mikroelementów, a nie innymi przyczynami somatycznymi.

Bardzo często na przykład ludzie cierpią na niedobór żelaza - pierwiastka wchodzącego w skład hemoglobiny, która przenosi tlen do wszystkich narządów i tkanek. Pierwszymi objawami niedoboru żelaza są suchość skóry i włosów oraz ich wypadanie. W miarę pogarszania się niedoboru żelaza może pojawić się zmęczenie, zmniejszona aktywność fizyczna, duszność, zawroty głowy itp. Niezwykle ważne jest zapobieganie rozwojowi poważnego niedoboru żelaza. Oprócz dość znacznej utraty włosów i powstawania łysych plam w obszarach skroniowych, konsekwencje mogą również dotyczyć serca, mózgu i innych narządów.

Jeśli diagnostyka nie wykazała innych odchyleń, poza niedoborem niektórych witamin oraz makro- i mikroelementów w organizmie, to suplementy diety mogą być główną terapią problemów związanych z jakością i zdrowiem włosów i skóry. Jeśli u danego pacjenta występują inne patologie lub choroby przewlekłe, wówczas dobrze dobrane suplementy diety mogą być z powodzeniem stosowane jako uzupełnienie terapii farmakologicznej.

Najczęstsze błędy przy stosowaniu suplementów diety

Najczęstszym błędem jest samoleczenie. Pójście do iHerb i kupienie sobie dowolnego "pożytecznego". A jak to wszystko razem wpłynie na organizm, nie wiadomo. W tej chwili zgromadzono ogromne negatywne doświadczenie w samodzielnym stosowaniu bioadditives. I taki amatorski występ może naprawdę źle się skończyć. Przedawkowanie, w zasadzie, niewłaściwy wybór leku - a następnie trzeba poprawić sytuację już razem z lekarzem.

Medycyna nie toleruje populizmu. Nie ma uniwersalnych schematów i dawek odpowiednich dla każdego. Przesadzanie z witaminami i mikroelementami nie jest lepsze niż życie z ich niedoborem.

Ale zawsze mądrze i w oparciu o swoje osobiste cechy i cechy. Przedawkowanie witaminy D może być niebezpieczne dla zdrowia. Na przykład wraz ze wskaźnikami witaminy D wzrastają wskaźniki wapnia. Przy nadmiarze wapnia może zacząć odkładać się w naczyniach i tętnicach, powodując zwapnienie (naruszenie metabolizmu wapnia), wywołując kamienie nerkowe i inne zaburzenia. Obecnie lekarze wpadli na pomysł przepisywania witaminy K wraz z witaminą D, która wciąga wapń do włosów, paznokci, zębów i kości. Ale znowu pojawia się pytanie, jaką dawkę pić? Jak często? W jakiej formie? Jak długo? Nie ma leku, który jest potrzebny i przydatny dla każdego. To się nie zdarza.

Jeśli widzisz blogera na Instagramie z entuzjastyczną recenzją cudownego suplementu diety - nawet jeśli naiwnie zakładasz, że to wcale nie jest reklama, ale bloger szczerze poszedł do lekarza, przebadał się, umówił na wizytę i pomogło mu to dramatycznie - nie spiesz się z powtarzaniem. Nie jest faktem, że dawkowanie, forma, schemat, a nawet sam lek będzie Ci odpowiadał.

Bezmyślne przyjmowanie suplementów diety "na zalecenie" blogera lub szukanie analogów leku nieznanego pochodzenia od nieoficjalnych dystrybutorów jest zawsze ryzykowne. Oprócz składu leku istnieją również zasady dotyczące przechowywania i dostarczania produktów, daty ważności i zgodności z innymi składnikami odżywczymi, indywidualnej zmiany


Autor

Artur Poręba