Przeprowadzki 101: Jak dopasować swoją kosmetyczkę?

Jeśli się nad tym zastanowić, przeprowadzka może być niezwykle przyjemną rzeczą do zrobienia. A jeśli masz ochotę rzucić wyzwanie swoim umiejętnościom planowania, to przeprowadzka zdecydowanie może pobudzić Twój mózg do bardziej efektywnego myślenia. Niestety, dzieje się tak tylko w idealnym świecie - a w prawdziwym świecie przeprowadzki często mają miejsce równolegle z pracą w szkole, obowiązkami w pracy, obowiązkami domowymi, programami fitness i, co najważniejsze dla nas, harmonogramami makijażu. Jeśli jesteś mistrzynią makijażu, wiesz, że wyczerpujące ćwiczenia fizyczne nie są idealne dla makijażu i zabiegów upiększających.

Nie oznacza to jednak, że powinnaś zaprzestać wykonywania makijażu, i nie musisz też koniecznie opóźniać tego kroku. Wystarczy kilka poprawek, a Twoja pielęgnacja będzie w porządku - nawet podczas przeprowadzki. Oto, jak to zrobić:

  • Sprawdź swoje zapasy i zobacz, czy możesz je uzupełnić w nowym domu. Nowym mieszkańcom często radzi się, aby dobrze poznali okolicę i sprawdzili, gdzie znajdują się ważne instytucje (m.in. szpitale, posterunki policji) i miejsca rekreacji (m.in. parki, restauracje). To samo można zrobić w przypadku zabiegów pielęgnacyjnych. Warto najpierw ocenić swoje zapasy, aby sprawdzić, czy w trakcie przeprowadzki nie trzeba będzie uzupełnić zapasów kosmetyków do makijażu i pielęgnacji skóry. Jeśli wydaje Ci się, że będzie ich brakować, sprawdź, czy w pobliskich centrach handlowych Twojego nowego miejsca zamieszkania nie są sprzedawane te same produkty, które lubisz. Jeśli nie, być może nadszedł czas na wprowadzenie pewnych zmian w Twojej rutynie.

  • Nigdy nie pomijaj podstawowych zasad. Chociaż sposób dbania o urodę i pielęgnację skóry może być różny w zależności od osoby, warto zachować podstawowe zasady podczas przeprowadzki. Oznacza to, że nie należy eksperymentować z makijażem i pielęgnacją skóry, lecz skupić się na tym, co sprawdza się w danym momencie. Oznacza to stosowanie odpowiedniego odcienia podkładu, nakładanie odpowiedniej ilości pudru, a nawet wybieranie różu do policzków o niezbyt głębokim kolorze. Celem jest uzyskanie stylowego, ale podstawowego wyglądu.

  • W międzyczasie skup się bardziej na pielęgnacji skóry, a mniej na makijażu. To prawda, że dobrze jest mieć możliwość utrzymania konturu i różu do policzków podczas podróży, ale możesz chcieć zrobić z tego wyjątek. Prawdopodobnie będziesz miała do czynienia z dużą ilością potu i kurzu podczas przenoszenia rzeczy do nowego domu. Nie ma też gwarancji, że podczas przeprowadzki pogoda będzie sprzyjać. Jeśli w trakcie przeprowadzki musisz wyjść na zewnątrz, np. na spotkanie, do pracy lub szkoły, trzymaj się prostszej i podstawowej rutyny makijażu. Co więcej, jeśli chodzi o pielęgnację skóry, skup się na toniku, kremie nawilżającym i odpowiednim filtrze przeciwsłonecznym.

  • Do zdjęć OOTD zakładaj wygodne ubrania. Wszyscy chcemy mieć olśniewający strój dnia, ale nie chcemy marnować wspaniałych ubrań na bardzo spoconą i męczącą pracę. Jeśli to możliwe, spróbuj zmienić swoją grę tak, aby zawierała więcej ubrań, które są prostsze w noszeniu i łatwiejsze do poruszania się. Należą do nich koszule i swetry, spodnie i szorty oraz trampki. Zamiast koncentrować się na ubraniach, skup się na noszeniu praktycznych, ale stylowych dodatków, takich jak gumki do włosów, okulary przeciwsłoneczne, szaliki i opaski na głowę. Pamiętaj, aby do torebki lub torby na ramię spakować również niezbędne rzeczy, takie jak środki odstraszające owady, krem przeciwsłoneczny i dokumenty podróżne! Przeanalizuj, jakie akcesoria będą Ci potrzebne w zależności od lokalizacji, np. jeśli przeprowadzasz się na Manhattan.

  • Zapewnij sobie odpowiedni odpoczynek w trakcie przeprowadzki. Jeśli zauważyłaś, że wiele naszych porad dotyczących urody wiąże się z utrzymaniem harmonogramu. Dzieje się tak dlatego, że ogromna część sukcesu w dziedzinie pielęgnacji skóry i urody zależy od wyczucia czasu - jakie produkty stosować, w jakich ilościach i w jakich dniach. Te same rzeczy mają zastosowanie podczas przeprowadzki, a nawet więcej, ponieważ działasz zgodnie z jej harmonogramem. Nie oznacza to jednak, że powinieneś zaniedbywać odpowiedni odpoczynek. Jeśli jesteś zajęta równoważeniem harmonogramu przeprowadzki i zabiegów kosmetycznych, upewnij się, że masz co najmniej 8 godzin odpoczynku. Da Ci to wystarczająco dużo czasu, by sprawdzić, czy Twoja twarz lub ciało dostosowały się do harmonogramu przeprowadzki lub czy potrzebujesz jakichś poprawek.

  • Skonsultuj się z profesjonalistami, aby uzyskać odpowiednie porady dotyczące urody. Choć prawdą jest, że można skonsultować się z movers NYC i firm przeprowadzkowych z szerokim wachlarzem usług przeprowadzki, wiele z tego jest prawdziwe dla swojej urody, jak również. Jeśli nie jesteś pewna, jakie rzeczy należy dostosować w swojej pielęgnacji skóry, rutyny urody i makijażu, możesz zapytać profesjonalistów, takich jak dermatolodzy i dietetycy, o rodzaj makijażu, procesy, a nawet zalecaną dietę, aby utrzymać zdrowie skóry i wyglądać pięknie nawet w dniu przeprowadzki.

Rutyna piękna: Wyglądaj świetnie podczas przeprowadzki

Po zapoznaniu się z powyższymi wskazówkami, warto pamiętać, że zachowanie piękna nawet podczas przeprowadzki jest możliwe, jeśli tylko odpowiednio zaplanujesz swoje działania. Dużą część tego procesu stanowi analiza i ocena, czy produkty i formuły, których zamierzasz używać, mogą być stosowane podczas podróży i wykonywania męczących zadań, a także czy nadal możesz wygospodarować czas na procesy pielęgnacyjne. Jeśli masz inne sugestie, nie wahaj się ich skomentować poniżej!

Autor

Mateusz Molek