4 rzeczy, których nie możesz przegapić w Dublinie, Irlandia

Szukasz miejsca, które jest zabawne i wyjątkowe? Czy chcesz podróżować do miejsca, które sprawi, że poczujesz się żywy i naładujesz się energią? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na oba te pytania, jesteśmy pewni, że Dublin jest miejscem, które musisz odwiedzić. To urocze i pełne energii miasto nauczy Cię, czym naprawdę jest zabawa. Zarezerwuj bilety, spakuj walizkę i pozwól nam opowiedzieć Ci o 4 rzeczach, których nie możesz przegapić w Dublinie.

1. Ucz się o alkoholu od ekspertów

Istnieje stereotyp, że Irlandczycy dużo piją. Chociaż znajdują się w pierwszej dziesiątce narodowości, które często się upijają, nie jest prawdą, że ludzie są tam pijani przez cały dzień każdego dnia. Fakt, że Irlandia słynie z produkcji alkoholu, może być powodem, dla którego powstał ten stereotyp. Nie powinno Cię to jednak powstrzymywać przed poznaniem tajników produkcji niektórych kultowych napojów alkoholowych, takich jak irlandzka whisky czy piwo. Powinieneś wybrać się na wycieczkę do Guinness Storehouse Factory, Old Jameson Distillery i Irish Whiskey Museum. W nocy warto wybrać się na drinka do słynnego Temple Bar.

2. Cofnij się w czasie

Dublin jest pełen zamków, kościołów i budynków, które sprawią, że poczujesz się, jakbyś został przeniesiony do starszej epoki ze względu na ich wspaniałą i gotycką architekturę. Konserwacja tych budowli przyczynia się do zachowania złożonego charakteru miasta i pamięci o jego bogatym dziedzictwie. Zamek Dubliński, Zamek Rathfarnham, Katedra św. Patryka i Ogród Pamięci to tylko niektóre z historycznych atrakcji, które trzeba odwiedzić w Dublinie.

3. Jednodniowe wycieczki dla entuzjastów outdooru

Ludzie, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta, mają wiele opcji na zapierające dech w piersiach miejsca otaczające Dublin. Jeśli jesteś jedną z tych osób, będziesz potrzebować samochodu, aby dostać się tam w odpowiednim dla siebie czasie i pozostać tam tyle, ile chcesz. Jeśli wynajmiesz samochód, nie będziesz musiał pozwolić, aby transport publiczny dyktował twoją podróż. Innymi słowy, jest to sposób, aby mieć absolutną kontrolę nad swoim czasem w Dublinie. Możesz poszukać idealnego wynajmu samochodu w Dublinie z Enjoy Travel, ponieważ ta strona internetowa pozwala porównać pojazdy i znaleźć najlepszą ofertę, którą możesz zabezpieczyć, rezerwując samochód, który chcesz online. Ta rezerwacja online pozwala uzyskać doskonały samochód w najszybszy i mniej stresujący sposób. Polecamy wybrać się w góry Wicklow, nad jezioro Liffey, a nawet na Klify Moheru.

4. Trochę niezwykłych atrakcji

Istnieją pewne atrakcje, których nie można przegapić, a które z pewnością pozostawią po sobie niezatarty ślad. Jakie są te wyjątkowe miejsca w Dublinie? Muzeum Cmentarza Glasnevin, gdzie zobaczysz groby wybitnych irlandzkich postaci, Experience Gaelic Games, gdzie zanurzysz się w irlandzkiej kulturze, oraz Little Museum of Dublin, gdzie poznasz historię miasta z humorystycznej perspektywy. Wreszcie, nie zapomnij mieć oczu otwartych na wyjątkowe i kolorowe drzwi w całym Dublinie.

Autor

Wiesław Zapolski