Siedem domowych zabiegów zapewniających rezultaty jak w salonie kosmetycznym

Wycieczka do salonu kosmetycznego może zapewnić wzrost pewności siebie i nowy wygląd, ale za wysoką cenę. Jeśli chcesz uzyskać takie same rezultaty bez wydawania fortuny, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z kilkoma prostymi poradami dotyczącymi kobiecej urody. Od korzystania z domowego zestawu do liftingu rzęs po pielęgnację brwi, oto siedem prostych sposobów na uzyskanie salonowych rezultatów za mniej.

1. Podaruj sobie długie, soczyste rzęsy

Gdy zmęczysz się nakładaniem tuszu, spróbuj unieść rzęsy. Zestaw do liftingu rzęs w domu pozwala uzyskać efekt dłuższych rzęs bez konieczności wizyty u kosmetyczki.

Lifting rzęs zapewnia półtrwały efekt liftingu, który utrzymuje się przez około cztery do sześciu tygodni. Typowy zestaw do liftingu rzęs zawiera wszystko, co potrzebne do wykonania tego zabiegu kosmetycznego w domu. Jest to stosunkowo łatwy proces, który oferuje fantastyczne rezultaty i może zmniejszyć potrzebę stosowania makijażu.

2. Stylizacja brwi za pomocą maszynki do brwi

Po wystylizowaniu rzęs, przejdź do brwi. Stworzenie cieńszej linii brwi może pomóc podkreślić oczy, zamiast odwracać od nich uwagę. Jednak nie każdy lubi depilację pęsetą lub woskiem.

Maszynka do brwi ułatwia pielęgnację brwi przy mniejszym bólu. Zmniejsza również ryzyko przypadkowego usunięcia zbyt dużej ilości włosów i nadania sobie wyglądu pozbawionego brwi.

3. Użyj zestawu do wybielania zębów, aby uzyskać jaśniejszy uśmiech

Zestaw do wybielania zębów może sprawić, że nie będziesz chciał ukrywać swojego uśmiechu. Jest to kolejny zabieg, który można wykonać w domu, aby uzyskać profesjonalne rezultaty.

Większość systemów wybielania zębów zawiera paski na zęby lub specjalną pastę do zębów, które stopniowo wybielają zęby w ciągu dwóch do trzech tygodni. Możesz być w stanie wybielić zęby o kilka odcieni jaśniejsze.

4. Odmładzanie skóry za pomocą mikroigieł

Microneedling to skuteczny zabieg pozwalający uzyskać jędrniejszą i gładszą skórę. Polega on na nakłuwaniu skóry bardzo cienkimi igłami. Małe otwory w górnej warstwie skóry stymulują produkcję elastyny i kolagenu. Produkcja tych białek odmładza skórę.

Microneedling to kolejny rodzaj zabiegu pierwotnie oferowany przez ekspertów, a obecnie dostępny w domu. Możesz użyć mikroigłowego wałka derma, aby osiągnąć te same wyniki za ułamek kosztów tego samego zabiegu w salonie.

5. Użyj dermaplanera, aby uzyskać gładszą cerę

Dermaplaner to kolejne narzędzie do poprawy zdrowia skóry. Jednak dermaplanery są zwykle używane na twarzy.

Dermaplaning polega na użyciu specjalistycznej maszynki do golenia lekkiego brzoskwiniowego meszku, który większość ludzi ma na twarzy. Wyeliminowanie małych włosków na twarzy i zeskrobanie większej ilości martwych komórek skóry pozostawia twarz z gładszą cerą.

6. Leczenie trądziku za pomocą urządzeń do terapii światłem LED

Niektóre z poprzednich zabiegów mogą pomóc w utrzymaniu zdrowszej skóry, ale mogą nie powstrzymać pojawienia się trądziku. Jeśli cierpisz na trądzik, spróbuj zastosować terapię światłem LED.

Badania wykazały, że niebieskie światło LED może pomóc w walce z trądzikiem. Możesz użyć maski LED zawierającej rzędy niebieskich diod LED. Światła LED mogą mieć działanie przeciwdrobnoustrojowe, które może pomóc zabić bakterie odpowiedzialne za wywoływanie trądziku. Niebieskie światła LED mogą również zmniejszać aktywność gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za produkcję oleju.

7. Walcz z oznakami starzenia za pomocą wałka do twarzy

Konturujący wałek do twarzy to kolejne narzędzie do stymulacji skóry. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich zabiegów, nie wymaga on nakłuwania ani golenia skóry. Wałek do twarzy składa się zazwyczaj z dwóch metalowych rolek, którymi masuje się twarz.

Rolki pomagają stymulować przepływ krwi, dzięki czemu skóra wydaje się jaśniejsza i zdrowsza. Korzystanie z wałka do twarzy może również zmniejszyć obrzęk i opuchliznę, pozostawiając skórę jędrniejszą i pomagając zminimalizować drobne zmarszczki.

Autor

Wiesław Zapolski