Briony's Bee-B-Q (Projekt mini-ogrodu przyjaznego pszczołom)

Wiosna w końcu nadeszła, a wraz z nią obietnica lepszej pogody w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że nadszedł czas, aby zasadzić te małe paczuszki z nasionami kwiatów, które oszczędzaliśmy przez jesień i zimę!

Nie mam dużego ogrodu, ani wielu miejsc do sadzenia, więc zacząłem się zastanawiać, czego mógłbym użyć do zasadzenia moich kwiatów. Widziałam małe plastikowe sadzarki w mojej lokalnej Asdzie, które kosztowały tylko 3 funty za dwie sztuki, co byłoby świetnym zakupem dla każdego, kto szuka czegoś małego i niedrogiego. Moje lokalne centrum ogrodnicze również miało niesamowity wachlarz przedmiotów, które pasują do większości budżetów i wymagań przestrzennych. W końcu zdecydowałem, że lepiej będzie ponownie wykorzystać coś, co miałem lub co mogłem znaleźć, niż kupować coś nowego.

Postanowiłem wykorzystać stary zaniedbany grill (lub Bee-B-Q jak postanowiłem go nazwać!) jako punkt wyjścia dla mojego małego, przyjaznego pszczołom ogrodu. Jest on dość zniszczony i trochę zardzewiały, ale nie sądzę, żeby pszczołom to przeszkadzało! Miał być wyrzucony przez sąsiada, więc po prostu zapytałam, czy mogę go wziąć. Byli bardziej niż szczęśliwi, że mogę go zabrać z ich rąk i oszczędzić im wycieczki do centrum recyklingu!

Zacząłem od wywiercenia otworów w dnie w celu odprowadzenia wody. To powstrzyma ogród pszczół staje się zalany w ulewie i pozwala nadmiar wody do drenażu. I wywiercił je w rogach i w kilku losowych miejscach na dole grilla. Mam nadzieję, że to będzie wystarczająco dużo otworów, byłem trochę zaniepokojony o wiercenie zbyt wiele i wszystkie kompostu spada z dołu!

Kupiłem kompost z supermarketu, to było 5 funtów za torbę lub dwa za 9 funtów. Kupiłem dwa, mimo że jeden byłby więcej niż wystarczająco dla tego projektu. Jestem pewien, że druga torba przyda się wkrótce. Widziałem mniejsze torby niż ta w centrum ogrodniczym też, więc jeśli nie chcesz tyle to rozejrzyj się za mniejszą torbą.

Chciałam również zrobić stację pojenia dla odwiedzających pszczół, znalazłam przezroczystą plastikową doniczkę i naczynie w lokalnym centrum ogrodniczym. Moim początkowym planem było pomalowanie wnętrza doniczki na wabiące pszczoły kolory, ale po zobaczeniu jak wyschły i zabrudziły się moje farby, postanowiłam ozdobić ją flamastrami, które miałam zamiast tego.

Po przećwiczeniu uroczego logo Just Bee na papierze, zdecydowałam się po prostu pójść na całość i mieć nadzieję na najlepsze, dodałam też kilka kwiatów, mały ul i trochę falistej trawy wzdłuż dna. Nie jest to idealne dzieło sztuki, ale jestem całkiem zadowolona z tego, jak wyszło.

Jeśli zdecydujesz się to zrobić, powinienem cię ostrzec, że dość trudno było rysować wewnątrz garnka, ale chciałem, aby rysunki były trochę chronione przed pogodą. Jeśli zdecydujesz się zrobić taką samą, możesz ją udekorować czymkolwiek, co masz w domu lub po prostu zostawić ją w kolorze, jaki miała Twoja doniczka, kiedy ją kupiłeś!

Aby trochę poćwiczyć, wybrałam się na spacer wzdłuż lokalnej plaży w poszukiwaniu odpowiednich kamyków, które mogłabym wykorzystać jako "lądowiska" dla pszczół. Nie chcę, aby któryś z naszych pszczelich przyjaciół wpadł do wody i utonął! Jeśli nie mieszkasz w pobliżu plaży, możesz użyć marmurów, polerowanych szklanych kamieni lub czegoś podobnego. Pszczoły będą ich używać do stania na nich, podczas gdy będą zanurzać swoje małe języki w wodzie i pić.

Użyłem trochę kleju, aby przymocować naczynie do odwróconego garnka i umieściłem kamyki wewnątrz naczynia, aby je docisnąć, podczas gdy klej wyschnie. Używam trochę kleju marki Gorilla, który miał mój tata, ale myślę, że możesz użyć dowolnego kleju, który może skleić plastik razem.

Umieściłem moją stację pojenia w środku ogrodu pszczół i ułożyłem kamyczki tak, aby wypełniały dno, ale pozostawiały małe szczeliny, z których pszczoły mogą pić. Pszczoły nie lubią czystej wody z kranu, ponieważ nie są do niej przyzwyczajone, wolą brudną kałużę, z której mogą pić! Ja użyłem zebranej deszczówki z brudnej konewki. Jestem pewna, że pszczoły to pokochają!

Następnie rozsypałem moje nasiona na kompoście, miałem w sumie 5 paczek, które zaoszczędziłem, więc mam nadzieję, że to da mi dobre pokrycie, kiedy będą w pełni kwitnienia w lecie. Starałam się rozsiewać je dość równomiernie, ale nie przejmowałam się tym zbytnio. Pomyślałem, że pszczoły prawdopodobnie wolałyby bardziej naturalny i przypadkowy rozkład dzikich kwiatów! Potem posypałem je jeszcze kompostem, aż wyglądało na to, że wszystkie nasiona zostały przykryte, a na koniec dobrze je podlałem.

pszczoły

Teraz muszę tylko cierpliwie czekać, modlić się o słońce i mieć nadzieję, że zardzewiały stary grill zamieni się w coś pięknego i atrakcyjnego dla mojej lokalnej populacji pszczół. Będę pewien, aby uaktualnić was wszystkich w lecie, gdy kwiaty rosły i Bee-B-Q nadzieję staje się brzęczenie z aktywności pszczół. Mam nadzieję, że jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy też kilka motyli!

Do tego czasu, mam nadzieję, że podsunęłam Wam kilka pomysłów i zainspirowałam Was do stworzenia własnego mini ogrodu przyjaznego pszczołom, w Waszym własnym, niepowtarzalnym stylu, z wykorzystaniem tego, co wybierzecie.

Skomentuj poniżej i daj mi znać o swoich planach, chciałabym usłyszeć o Twoich ekscytujących projektach ogrodów dla pszczół!

Baw się dobrze i bądź dobry dla pszczół!

Autor

Wiesław Zapolski