Jak kąpać się jak Kleopatra!

Dzień dobry pszczółki! Czy mieliście miły weekend? Wrzesień już się zaczął, ale błękitne niebo w ten weekend było BEEautiful! Zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby zwolnić i zaangażować się w bardzo potrzebny odpoczynek i relaks, ponieważ zmiana pór roku zawsze pozostawia nas nieco ospałymi!

Więc jeśli tak jak my, czujesz się trochę gorzej, to nie obawiaj się, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pomóc z kolejnym miodowym hackiem! Dziś dzielimy się soczystą, naturalną, miodowo-mleczną kąpielą, która podobno sprawiła, że sama Kleopatra wyglądała i czuła się pięknie i promiennie! Wygląda na to, że nie ma rzeczy, której nasz ulubiony złoty składnik nie jest w stanie naprawić. Jeśli to działało dla Kleopatry w czasach starożytnego Egiptu, to na pewno będzie działać dla nas, prawda?

Czy Kleopatra naprawdę lubiła kąpać się w miodzie?

Tak, naprawdę lubiła! Królowa Kleopatra (ostatni faraon starożytnego Egiptu) jest powszechnie pamiętana jako ostra i potężna władczyni. Jednak oprócz władzy, jest ona również powszechnie znana ze swojej oszałamiającej urody. I wygląda na to, że sekretem urody Kleopatry była jej kąpiel w "mleku i miodzie"!

Podobno miała w zwyczaju kąpać się w młodym oślim mleku z dodatkiem świeżego miodu i olejku eterycznego - ale nie martw się, nie sugerujemy teraz oślego mleka! Według historyków, nawet kiedy podróżowała, zabierała ze sobą kilka osiołków, tak na wszelki wypadek! Obecnie polecamy zwykłe krowie mleko, ponieważ zawiera ono te same właściwości lecznicze i jest o wiele łatwiej dostępne... Ale ponieważ Kleopatra lubiła dodawać do kąpieli olejek lawendowy lub płatki róż, pomyśleliśmy, że spróbujemy i my. Bardzo nam się to spodobało - zapach jest BEElicious!

Więc co naukowego kryje się za jej kąpielą?

Kąpiel Kleopatry w "mleku i miodzie" sprawiała, że skóra wyglądała pięknie i promiennie - nie bez powodu!

1. Mleko

  • Mleko zawiera kwas mlekowy, który jest alfa-hydroksykwasem (AHA). Jeśli nigdy nie słyszałaś o kwasach AHA, nie obawiaj się, ponieważ jesteśmy tu po to, aby Ci to wyjaśnić! Kwasy AHA są od lat stosowane w pielęgnacji skóry, ponieważ przenikają do górnych warstw skóry, usuwając martwe komórki naskórka. Złuszczanie to stymuluje skórę i pomaga w regeneracji zdrowych komórek. Są one pozyskiwane z naturalnych składników (jak mleko) lub syntetyzowane w laboratoriach. My preferujemy te, które pochodzą z naturalnych źródeł, stąd też używamy świeżego mleka!

2. Miód

  • Jak już wspomnieliśmy wcześniej, miód jest świetny dla Twojej skóry, ponieważ jest naturalnie antybakteryjny, co pomaga zapobiegać wszelkim niepożądanym wypryskom i podrażnieniom skóry. Miód zawiera również wysoki poziom przeciwutleniaczy, które pomagają naprawić skórę i chronić ją przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i środowiskowymi.

Teraz nadszedł czas na miodowo-mleczną kąpiel, która łączy w sobie te dwa BEElicious składniki!

Miód i mleko do kąpieli

Czas: 5 minut

Ilość: wystarczy na 1 BEE-upiększającą kąpiel!

Składniki:

  • 1 filiżanka (240ml) pełnotłustego mleka 1/4 filiżanki (40g) miodu (oczywiście uwielbiamy miód z Pa Harper!) 5 kropli czystego eterycznego olejku lawendowego (opcjonalnie, ale pachnie BEElicious!)

Sposób użycia:

  • Wlej mleko do małego słoika. Dodaj 1/4 szklanki miodu. Zamknij pokrywkę i wstrząśnij naprawdę dobrze, aby wymieszać oba składniki razem. Być może będziesz musiał użyć łyżki, aby zebrać miód, który osiadł na dnie słoika. Weź głęboką, ciepłą kąpiel (*ciepła woda jest w porządku, ale nie wrząca! Jeśli woda będzie zbyt gorąca, zniszczy dobroczynne właściwości miodu). Podczas gdy kąpiel jest w toku, wlej mieszankę mleka i miodu. Zawiruj dłonią, aby upewnić się, że mieszanka jest rozproszona, a następnie zanurz się w niej! Mocz się przez co najmniej 10 minut, ale zalecamy moczenie się tak długo, jak to tylko możliwe! Po BEEutifully SOAKED, spłukać w świeżej wodzie i wytrzeć się ręcznikiem do sucha.

Co o tym sądzicie, pszczoły? Czy kąpiel w miodzie to o jeden krok za daleko, czy może skusicie się, by spróbować? Jeśli było to wystarczająco dobre dla wspaniałej Kleopatry (i współczesnej nauki) to myślimy, że warto spróbować! Chętnie zobaczymy Wasze upiększające kąpiele (oczywiście bez nagości pszczół!), więc nie zapomnijcie skomentować poniżej lub oznaczcie nas na naszych profilach społecznościowych @justbee.honey i dajcie nam znać, jak sobie z tym radzicie!

Do następnego tygodnia, pszczółki!

Blogerka Bee x

Loved the article.

Autor

Wiesław Zapolski