Luksusowa kuchnia w twoim plecaku

Nadszedł czas na twoją wielką wyprawę z plecakiem! Nie ma nic bardziej ekscytującego niż odkrywanie dzikiej przyrody, niezależnie od tego, czy wybierasz się na wycieczkę pieszą, czy na kemping. Oczywiście, kluczem do udanej wyprawy na łono natury jest przygotowanie. Istnieje wiele rzeczy, które są potrzebne do biwakowania, takie jak piece turystyczne i sprzęt do spania.

Dzisiaj jednak, zamierzamy głęboko nurkować w sprzęt do gotowania. Jeśli idziesz z plecakiem lub kempingu, jak masz gotować? Na szczęście, istnieje wiele sprzętu do gotowania zaprojektowany specjalnie dla kempingu i plecak, co oznacza, że można go umieścić w torbie, gdy skończysz i nie będzie zajmować dużo miejsca. Z tego wszystkiego, oto kilka informacji o luksusowym gotowaniu prosto z plecaka, aby mieć niesamowitą podróż!

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu kuchennego do wędrówek i plecaków

Przed nurkowaniem do różnych narzędzi, które powinieneś dostać, Najpierw ważne jest, aby znać niektóre z kluczowych cech, które powinieneś szukać w swoim sprzęcie kempingowym. To pomoże Ci podjąć właściwe decyzje, więc nie są niosąc wokół sprzętu, który nie będzie bardzo przydatne dla Ciebie.

Po pierwsze, upewnij się, że sprzęt, który kupujesz jest lekki. Ponieważ umieszczasz sprzęt w plecaku, to nie jest dobra rzecz, jeśli zajmuje całą masę miejsca. Chcesz czegoś kompaktowego, co nie będzie cię obciążać podczas pracy. W związku z tym, zanim cokolwiek kupisz, upewnij się, że sprawdzasz specyfikację wagową danego przedmiotu. Nawet kilka uncji może zrobić ogromną różnicę, gdy wszystko idzie do plecaka i nosisz go w górę masywnego wzgórza. Możesz być w stanie zaoszczędzić również więcej miejsca, jeśli możesz uzyskać przedmioty, które działają jako inne przedmioty, takie jak łopatki lub podgrzewane kubki do kawy - dostajesz obraz!

Nie musisz też wybierać niczego zbyt wymyślnego. Jeśli chodzi o sprzęt do gotowania z plecakiem, upewnij się, że jest on prosty. Wypełnienie plecaka bezsensownym i zbyt skomplikowanym sprzętem jest ostatecznie czymś, czego będziesz później żałować. Możesz nawet wrócić do podstaw i zabrać ze sobą tylko podpałkę i kłodę, choć jest to lista luksusowych sprzętów do gotowania, więc domyślamy się, że będziesz chciał czegoś bardziej zaawansowanego!

Sprzęt do gotowania, który musisz mieć

Więc, jaki sprzęt po prostu musisz mieć w swoim plecaku, aby idealnie gotować podczas podróży? Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji!

Kuchenka

Jak ugotujesz cokolwiek bez kuchenki? Twoja kuchenka kempingowa będzie twoim najlepszym przyjacielem podczas biwaku. Pomoże Ci zagotować wodę i podgrzać jedzenie. Jeśli szukasz czegoś przenośnego i kompaktowego, poszukaj kuchenki kempingowej z jednym lub dwoma palnikami. To naprawdę dobry wybór, jeśli masz ograniczoną pojemność plecaka.

Istnieje wiele różnych piecyków dostępnych na rynku, więc upewnij się, że robisz swoje badania. Kuchenki gazowe są bardzo popularne na kempingu, ale nie są jedynym rodzajem.

Pojemniki na napoje

Nawodnienie organizmu jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli chodzisz z plecakiem i pokonujesz długie dystanse. Upewnij się, że masz w plecaku kilka pojemników na napoje. Możesz zaopatrzyć się w tytanowe kubki, które zatrzymują ciepło, więc możesz zabrać ze sobą herbatę lub kawę, gdy jesteś w podróży. Nie potrzebujesz niczego szczególnie wymyślnego.

Oprócz tego warto zabrać ze sobą składany pojemnik na wodę. Aby ugotować niektóre rzeczy, takie jak ziemniaki czy ryż, musisz mieć przy sobie czystą wodę. Wystarczy napełnić go, gdy znajdziesz się w pobliżu źródła czystej wody i schować do plecaka, aż do następnej potrzeby.

Garnki do gotowania

Teraz, gdy masz już swoją kuchenkę, będziesz potrzebował czegoś, w co włożysz jedzenie, aby je ugotować. Czego potrzebujesz? Garnków do gotowania! Na szczęście możesz zaopatrzyć się w różnego rodzaju małe garnki do gotowania z plecakiem. Aluminiowe garnki są zazwyczaj dobrym wyborem, ponieważ są lekkie, choć nie są tak trwałe jak garnki tytanowe. Możesz ich używać także do innych celów - możesz z nich jeść, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę miejsca w plecaku. Oznacza to również, że masz mniej naczyń do mycia, co jest zawsze wygraną w naszych książkach!

Nóż składany i wielofunkcyjne sztućce

Ma on kilka zastosowań - nóż składany jest ważny przy krojeniu i przygotowywaniu jedzenia. Możesz również użyć składanego noża do celów survivalowych, gdy jesteś na kempingu. Możesz go używać do takich rzeczy jak odcinanie kawałków bandaży, jeśli ty lub ktoś inny jest ranny. Nóż składany jest zawsze koniecznością.

Oprócz tego warto również zainwestować w jakieś wielofunkcyjne sztućce do swojej torby. Na przykład poszukaj czegoś takiego jak spork - to łyżka i widelec w jednym! Jest idealny do jedzenia zupy lub kiełbasy - weź swój wybór! Lepiej mieć jedno narzędzie, które może pełnić rolę drugiego, niż mieć wiele sztuk, które zajmują dużo miejsca w plecaku.

Mini filtr do wody

Jeśli podróżujesz z plecakiem, może się okazać, że trudno jest zawsze mieć dostęp do całkowicie czystej wody. Jest to szczególnie trudne, jeśli musisz nosić ze sobą dużo wody. Możesz zminimalizować ten problem po prostu inwestując w mini filtr do wody, który pomoże Ci oczyścić wodę. Po prostu upewnij się, że podgrzewasz go po tym, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i jesteś dobry, aby przejść.

Jedzenie

Nie ma sensu mieć tego całego sprzętu kuchennego, jeśli nie masz nic do gotowania, prawda? Cóż, musisz upewnić się, że otrzymujesz odpowiedni rodzaj przedmiotów do gotowania, gdy jesteś na kempingu. Na przykład, szukać odwodnione posiłki. Mogą być całkiem smaczne i możesz je nawet zrobić samemu w domu, jeśli chcesz! Inne wspaniałe rzeczy do zabrania to konserwy, ryż i makaron. Przynieś ze sobą również małe płatki śniadaniowe w opakowaniach o rozmiarach kempingowych, aby ograniczyć przestrzeń, którą wykorzystujesz w plecaku. Warto zabrać też kilka małych przypraw, aby jedzenie smakowało jeszcze lepiej.

Paliwo

Jeśli używasz kuchenki kempingowej, jest duża szansa, że będziesz potrzebował paliwa, aby z niej korzystać. Sprawdź dwukrotnie, jaki rodzaj paliwa potrzebuje Twoja kuchenka, ale kilka rodzajów to benzyna, butan, alkohol i propan. Możesz dostać małe kanistry z paliwem, aby przejść z palnikiem, którego używasz, więc warto szukać tych online przed zakupem kuchenki.

Zapalniczki kempingowe

Upewnij się, że masz w plecaku kilka zapalniczek kempingowych. Łatwo je zgubić, więc posiadanie zapasowych jest ważne! Istnieją nawet opcje, które są wodoodporne i wiatroszczelne, idealne na złe warunki pogodowe. Będzie to dla Ciebie o wiele bardziej korzystne niż zapalniczki, które nie zawsze są skuteczne w złych warunkach pogodowych.

Podsumowanie

Więc to wszystko, czego potrzebujesz do gotowania na następnej wycieczce z plecakiem! Oczywiście, jest dużo więcej niż to, jeśli masz trochę więcej miejsca, ale są to tylko niektóre z rzeczy, które będą ładnie pasować do plecaka. Miłej zabawy podczas następnej przygody!


Autor

Wiesław Zapolski